Lwów

Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Lwowa

Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Lwowa

Podróż do Lwowa może zająć od 60 minut do nawet kilkunastu godzin. Mój osobisty rekord to blisko 22 godziny, jednak zwykle nie wygląda to tak źle.

Samolot Warszawa – Lwów

Obecnie połączenia bezpośrednie oferują jedynie Polskie Linie Lotnicze LOT. Za tym wyborem stoi niezwykle krótki czas przelotu, dzięki któremu już po 60 minutach lotu znajdziemy się we Lwowie. Dojazd z lotniska we Lwowie jest bardzo wygodny. Na miejscu możemy skorzystać z trolejbusu o numerze 9, który zawiezie nas do Parku Iwana Franki (dawniej Kościuszki). Minusem jest oczywiście cena, która nawet w najtańszej opcji waha się w przedziale od 300 do nawet 800 złotych za lot w obie strony. Ceny biletów możemy sprawdzić na stronie http://www.lot.com/pl/pl/. Jeśli podróż planujemy z dużym wyprzedzeniem i w życiu nie omija nas szczęście to być może trafimy na takie loty w ofercie promocyjnej aktywnej w każdą środę.

Alternatywą jest połączenie samolotowe z Radomia realizowane przez https://sprintair.eu. Ceny są stałe i w zależności od klasy zaczynają się od 149 złotych za lot w jedną stronę. Kolejnym sposobem są loty Wizzaira z Wrocławia. To akurat moja ulubiona opcja, w której dodatkowo możemy wykorzystać połączenie Warszawa – Wrocław, realizowane przez Ryanaira, by następnie polecieć Wizzairem do Lwowa. Możliwe są również połączenia Ukraińskich Linii Lotniczych. Niestety nie są to loty bezpośrednie, więc minimalny czas przelotu to 5 godzin. Ceny można sprawdzić na stronie https://www.flyuia.com/eng/pl.html. W promocji zaczynają się od 360 złotych w obie strony.

Pociąg Warszawa – Lwów

Obecnie opcja przejazdu pociągiem wydaje się najmniej atrakcyjna. Nie dość, że czas przejazdu przekracza 14 godzin (zapewne z powodu remontu trasy Lublin-Warszawa), to cena biletu jest bardzo wysoka. Według informacji z PKP za bilet zapłacimy:

Uprzejmie informuję, że cena biletu 2 klasa w 1 stronę wynosi 37,4 euro + 1 miejsce w sypialnym 3 miejscowym 18 euro.

W Polsce płatność jest w złotówkach. Ceny przeliczane są na obecny kurs Euro.

Ciekawe jest natomiast połączenie z Przemyśla do Lwowa lub Kijowa. Na przykład bilet na trasie Kijów-Przemyśl kosztuje:
Uprzejmie informuję, że cena biletu 2 klasa w 1 stronę na miejsce siedzące w 1 stronę wynosi 9,4 euro + 4,20 miejscówka, na przejazd w 2 strony ceny liczymy x2
Natomiast w przypadku krótszej trasy Lwów – Przemyśl w obowiązującej promocji za bilet zapłacimy 5,1 euro. Jest to interesująca opcja, zwłaszcza w przypadku dużych kolejek na granicy. W obecnym momencie polecam właśnie tę opcję, szczególnie w drodze powrotnej. Tu kolejki na granicy są największe.

Autobus Warszawa – Lwów

Najwyższą klasę przejazdu oferuje Ecolines. Ceny biletów zaczynają się tu od 70 złotych. W autobusie dostępna jest toaleta, a dodatkowo na całej trasie można zamówić napoje lub jedzenie. W zależności od szczęścia w autobusach zainstalowane są również ekrany z muzyką i filmami (potrzebne będą własne słuchawki). Wadą jest fakt, że autokar zawiezie nas do Dworca Stryjskiego, oddalonego w godzinach porannych o około 30 minut drogi od centrum.
Na toaletę możemy liczyć także w PKS Polonus, u którego bilety można kupić już od 60 złotych. W tym wypadku zalecam rezerwację z wyprzedzeniem. Jednak w sytuacji alarmowej, kiedy w kasach lub przez internet zabraknie biletów, można przyjść na dworzec i wsiąść, o ile w autokarze mimo wszystko będą wolne miejsca (a zwykle zostaje kilka miejsc).
Na tej trasie operują również ukraińscy przewoźnicy, których ofertę znajdziecie na https://infobus.eu/plhttps://www.busradar.pl.

Samochód Warszawa – Lwów

Na podróż samochodem poświęcę oddzielny wpis. W tym miejscu nadmienię tylko, że istnieje również możliwość podróży samochodem. Miejsce możemy zarezerwować na https://www.blablacar.pl. Polecam jednak ostrożność, ponieważ kierowcy ukraińscy potrafią jeździć na granicy przepisów. W przypadku osób bez opinii może też zdarzyć się sytuacja, że kierowca się nie pojawi.

Samochodem możemy też podróżować przychodząc na Dworzec Zachodni. Przed samym wejściem stoi kilka osób, które szukają chętnych na przejazd do Lwowa. Podobna sytuacja, choć rzadsza ma miejsce na dworcu kolejowym we Lwowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o