Wiadomości

Ryanair wraca do Lwowa

Ryanair wraca do Lwowa

Lotnisko we Lwowie doszło do porozumienia z linią Ryanair ogłosiła Tatyana Romanovska, dyrektor generalny portu lotniczego we Lwowie im. Daniela Halickiego.

W stosunku do informacji jakie usłyszeliśmy od lotniska Boryspol usunęliśmy kilka warunków. W pierwszym roku współpracy przewoźnikowi zostanie zaoferowany podstawowy kontrakt. Wiele z warunków o których wspominał Pavel Ryabikin nie jest wymaganych. W kolejnych latach, jeśli Ryanair będzie chciał latać nie dwa razy w tygodniu, ale dwa razy dziennie i zobaczymy, że przynosi to określone korzyści naszemu lotnisku będą domagać się określonego udziału. Nie podpisaliśmy w tej chwili takich zobowiązań.

Port lotniczy przez ponad 6 miesięcy negocjował warunki umowy z Ryanairem. To był bardzo trudny proces, ale po długich namowach i ugodach przewoźnik przystał na nasze warunki. Podpisaliśmy kontrakt, który jest w pełni legalny i nie narusza ukraińskiego prawa.

dodała Romanovska.

Przypomnijmy, że 10 lipca przewoźnik zupełnie wycofał się z lotów na Ukrainę.

Dyrektor lotniska Boryspol w Kijowie, Pavlo Ryabikin oskarżył Ryanaira o wywieranie politycznej presji, by podpisać ten kontrakt. Według niego przystając na warunki wspomnianej taniej linii lotnisko w Kijowie mogłoby stracić nawet 77 milionów dolarów.

Z kolei Minister Infrastruktury na Ukrainie, Volodymyr Omelyan stwierdził, że umowa została celowo pogrzebana przez zarząd Boryspola, oskarżając o naciski Ukraińskie Linie Lotnicze UIA. Na dowód podał informację, że otrzymał pozwy sądowe dotyczące zawarcia umowy Ryanaira z lotniskiem we Lwowie i angażowania się polityków w wejście Ryanaira na Ukrainę. Ponadto wspomniał o fakcie, że UIA będzie się domagać wysokiego odszkodowania w związku z tym, że w efekcie możliwego wejścia Ryanaira musiały one obniżyć ceny biletów, co wiązało się z określonymi stratami. Przypomnijmy, że UIA jest przedsiębiorstwem w pełni prywatnym, kontrolowanym przez oligarchę z Dniepropietrowska, Ihora Kołomojskiego.

Укр/En#МАУтамнєтуЧому так важко заходить Ryanair?Безліч пояснень експертів: міністерство "не так" провело переговор…

Opublikowany przez Volodymyr Omelyan na 25 lipca 2017

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o