Wiadomości

Ryanair wraca do Lwowa

Ryanair wraca do Lwowa

Lotnisko we Lwowie doszło do porozumienia z linią Ryanair ogłosiła Tatyana Romanovska, dyrektor generalny portu lotniczego we Lwowie im. Daniela Halickiego.

W stosunku do informacji jakie usłyszeliśmy od lotniska Boryspol usunęliśmy kilka warunków. W pierwszym roku współpracy przewoźnikowi zostanie zaoferowany podstawowy kontrakt. Wiele z warunków o których wspominał Pavel Ryabikin nie jest wymaganych. W kolejnych latach, jeśli Ryanair będzie chciał latać nie dwa razy w tygodniu, ale dwa razy dziennie i zobaczymy, że przynosi to określone korzyści naszemu lotnisku będą domagać się określonego udziału. Nie podpisaliśmy w tej chwili takich zobowiązań.

Port lotniczy przez ponad 6 miesięcy negocjował warunki umowy z Ryanairem. To był bardzo trudny proces, ale po długich namowach i ugodach przewoźnik przystał na nasze warunki. Podpisaliśmy kontrakt, który jest w pełni legalny i nie narusza ukraińskiego prawa.

dodała Romanovska.

Przypomnijmy, że 10 lipca przewoźnik zupełnie wycofał się z lotów na Ukrainę.

Dyrektor lotniska Boryspol w Kijowie, Pavlo Ryabikin oskarżył Ryanaira o wywieranie politycznej presji, by podpisać ten kontrakt. Według niego przystając na warunki wspomnianej taniej linii lotnisko w Kijowie mogłoby stracić nawet 77 milionów dolarów.

Z kolei Minister Infrastruktury na Ukrainie, Volodymyr Omelyan stwierdził, że umowa została celowo pogrzebana przez zarząd Boryspola, oskarżając o naciski Ukraińskie Linie Lotnicze UIA. Na dowód podał informację, że otrzymał pozwy sądowe dotyczące zawarcia umowy Ryanaira z lotniskiem we Lwowie i angażowania się polityków w wejście Ryanaira na Ukrainę. Ponadto wspomniał o fakcie, że UIA będzie się domagać wysokiego odszkodowania w związku z tym, że w efekcie możliwego wejścia Ryanaira musiały one obniżyć ceny biletów, co wiązało się z określonymi stratami. Przypomnijmy, że UIA jest przedsiębiorstwem w pełni prywatnym, kontrolowanym przez oligarchę z Dniepropietrowska, Ihora Kołomojskiego.

Укр/En#МАУтамнєтуЧому так важко заходить Ryanair?Безліч пояснень експертів: міністерство "не так" провело переговор…

Opublikowany przez Volodymyr Omelyan na 25 lipca 2017

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o